Poniedziałek, 25 czerwca 2018, tydzień parzysty (26)
Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny
Uniwersytet Łódzki
Aktualności RSS

STRONA GŁÓWNA

DLACZEGO INFORMATYKA I EKONOMETRIA?

Droga Kandydatko, Drogi Kandydacie!
Być może zastanawiasz się teraz nad wyborem kierunku studiów. Jest to bardzo ważna decyzja, która wpłynie na Twoją przyszłość. Stronę tę stworzyliśmy z myślą, aby poprzez zapewnienie jak najpełniejszej informacji umożliwić Ci dokonanie świadomego i przemyślanego wyboru. Przekonaj się, że Informatyka i Ekonometria jest kierunkiem, na który warto postawić.

Co jest przedmiotem studiów?
Przede wszystkim, wyjaśnijmy, czego dotyczą studia na Informatyce i Ekonometrii – być może nazwa kierunku wydaje Ci się dość enigmatyczna. Otóż we współczesnej gospodarce ogromne i wciąż rosnące znaczenie ma wiedza, którą można uzyskać poprzez analizę danych ekonomicznych (danych wewnętrznych – gromadzonych w systemach informatycznych przedsiębiorstw – i zewnętrznych – opisujących gospodarkę i poszczególne rynki). Wiedza ta jest kluczowa dla efektywnego zarządzania organizacjami gospodarczymi, a także - w przypadku instytucji administracji publicznej - dla planowania i oceny efektów polityki gospodarczej. Umiejętność wydobycia z danych użytecznej informacji jest istotą zadań takich, jak prognozowanie procesów ekonomicznych, analiza rynków finansowych, optymalizacja decyzji, badania marketingowe, zarządzanie portfelem inwestycyjnym i wiele innych. Jednak aby dane dostarczały użytecznej wiedzy, potrzebne jest zazwyczaj zastosowanie do ich analizy różnego typu metod matematycznych, należących do dziedzin statystyki, ekonometrii i metod optymalizacyjnych - ogólnie określanych mianem metod ilościowych. Niezbędne są przy tym umiejętności posługiwania się szeroką gamą technik informatycznych.
Zatem podczas studiów na kierunku IiE będziesz zgłębiać wiedzę z dziedziny metod ilościowych i informatyki ekonomicznej sam decydując – poprzez wybór specjalności i części zajęć – na której z dziedzin pragniesz się w szczególności skupić [linki do siatki godzin i do opiów specjalności]. Studia nastawione są na rozwijanie umiejętności analitycznych, w zastosowaniu do rozwiązywania problemów ekonomicznych.

Wydział 
Poza wiedzą z zakresu metod ilościowych i informatyki ekonomicznej, podczas studiów na kierunku IiE zdobędziesz także podstawową wiedzę z zakresu ekonomii i finansów. Warto podkreślić, że nasz Wydział znajduje się wśród wiodących wydziałów i uczelni ekonomicznych w Polsce.

Kadra
Studiując na kierunku IiE masz okazję uczyć się od najlepszych. Łódzki ośrodek metod ilościowych ma bogatą tradycję i jest jednym z największych i najaktywniejszych w kraju.

Co jeszcze warto wiedzieć?
Studia na kierunku IiE to coś więcej niż tylko zdobywanie wykształcenia. Studenci (a także absolwenci) IiE tworzą aktywną i zintegrowaną społeczność. Działa tu wiele kół naukowych, organizujących różne ciekawe wydarzenia.
Chcemy też dodać, że powinieneś rozważyć studia na kierunku IiE zwłaszcza wtedy, gdy posiadasz pewne zacięcie matematyczne i/lub informatyczne. Studia te pozwolą Ci rozwinąć zainteresowania i dadzą wiele satysfakcji – nie będziesz się tutaj nudził!

Na koniec najważniejsze, czyli co w przyszłości
Doświadczenie pokazuje, że absolwenci IiE są na rynku pracy poszukiwanymi specjalistami. Co bardzo ważne, zazwyczaj wykonują oni pracę niebanalną, ciekawą i motywującą do ciągłego rozwoju. Zachęcamy Cię w tym miejscu bardzo gorąco do zapoznania się z profilami absolwentów IiE i ich ścieżkami kariery  – przekonaj się, że Informatyka i Ekonometria to świetny wybór!

Do góry
wersja do druku
Darmowy licznik odwiedzin
Copyright © 2012 Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny Uniwersytetu Łódzkiego
strony internetowe Łódź