Poniedziałek, 25 czerwca 2018, tydzień parzysty (26)
Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny
Uniwersytet Łódzki
Aktualności RSS

STRONA GŁÓWNA

PRZEWODNIK KANDYDATA

Drogi Przyszły Studencie Informatyki i Ekonometrii!!

Jeżeli czytasz ten dokument, to z pewnością dlatego, że jesteś zainteresowany studiowaniem na Uniwersytecie Łódzkim, Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym, na kierunku Informatyka i Ekonometria. No, z pewnością zajrzałeś na stronę tego kierunku i kliknąłeś w „Przewodnik Kandydata”. To już pierwszy krok. Z pewnością jednak przydałaby Ci się pomoc w stawaniu się STUDENTEM.
Na początek chciałbym zaprosić Cię na nasz wydział.

Łatwo na niego trafić. Nasz wydział znajduje się na rogu ulic Polskiej Organizacji Wojskowej (w skrócie P.O.W.) oraz Rewolucji 1905 r. To duży żółty budynek z wielkim napisem „Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny”. Już teraz możesz go wirtualnie zwiedzić. Nie sposób go nie zauważyć. Jego położenie możesz łatwo znaleźć TUTAJ Zamieszczona poniżej mapka pokazuje jego położenie. 

Nasz wydział zlokalizowany jest w centrum miasta. Aby do niego dotrzeć, można skorzystać z komunikacji miejskiej i wysiąść na Placu Dąbrowskiego lub na przystanku o nazwie „Rewolucji 1905 r.” na ulicy Kilińskiego. Rozkłady jazdy znajdziesz na stronach Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego.


A jak już dotarłem na Wydział?

Jak więc widzisz, trafienie na nasz wydział jest bardzo proste. Zatem - przyjdź, pochodź trochę naszymi korytarzami, pozaglądaj do sal, jeśli zgłodniejesz - odwiedź nasz bufet lub stołówkę, może porozmawiaj z kimś, jeżeli masz na to czas i ochotę. Z pewnością poczujesz tą wspaniałą atmosferę, jaka panuje na naszym wydziale. Przyjdź, zapoznaj się z miejscem, które stanie się Twoim drugim domem przez najbliższe kilka lat!

Z pewnością lepiej będziesz się czuł, jeśli najpierw obejrzysz wydział zanim zaczniesz tu studiować. Jak widzisz – możliwości masz mnóstwo. Serdecznie zapraszamy. 


Ok, było fajnie, ale jak tu się dostać?

Ok – co dalej? Oczywiście samo przyjście na nasz wydział nie zmieni Cię w studenta, tak jak chodzenie do garażu nikogo nie zamieni w samochód?. 
Aby zostać studentem musisz przejść przez procedurę rekrutacji, albo, jak to się mówi, „złożyć papiery”. 
Rekrutacja na nasz wydział przebiega identycznie jak rekrutacja na dowolny inny kierunek na Uniwersytecie Łódzkim. 

Szczegółowy opis procesu rekrutacji znajdziesz na stronach naszego wydziału. A gdy Rekrutacja zostanie zakończona, możesz na stronie „SER”-a zobaczyć jej wyniki. To znaczy, że możesz zobaczyć swoje nazwisko wśród studentów naszego Wydziału! A jeżeli okaże się, że jednak tak się nie stało – pamiętaj, nie poddawaj się. Spróbuj za rok. Aby studiować na naszym kierunku naprawdę warto poczekać.


Jestem studentem Informatyki i Ekonometrii!!


Jeżeli okaże się, że właśnie zostałeś studentem kierunku informatyka i ekonometria – no to przyjmij nasze gratulacje! Teraz pozostaje Ci już tylko przywieźć na nasz wydział (na którym już byłeś, więc świetnie wiesz jak do niego dotrzeć) dokumenty, które stanowią potwierdzenie Twojej chęci studiowania u nas. 

Pod koniec września przyjdziesz do nas jeszcze raz – odebrać swoją legitymację studencką. Jest to dokument poświadczający, że jesteś studentem Uniwersytetu Łódzkiego. Wreszcie – pod koniec września lub na początku października odbędzie się uroczyste rozpoczęcie roku akademickiego na naszym wydziale. Dokładny termin będzie podany na stronie wydziału w aktualnościach. Będzie też specjalne spotkanie dla studentów Twojego kierunku. Będziesz miał po raz pierwszy okazję zobaczyć wszystkich swoich kolegów i koleżanki, którzy razem z Tobą rozpoczęli właśnie studia. A już następnego dnia rozpoczniesz zajęcia. Będziesz chodził na wykłady i ćwiczenia i zdobywał wiedzę, która w przyszłości pozwoli Ci pójść do wymarzonej pracy, wiedzę, która nigdy Ci nie zaginie. W końcu wiedza to najlepsza inwestycja.


Pozdrawiamy


Zawsze oddani
Pracownicy Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego.

Do góry
wersja do druku
Darmowy licznik odwiedzin
Copyright © 2012 Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny Uniwersytetu Łódzkiego
strony internetowe Łódź